მთავარისაზოგადოებასაქართველოს აეროპორტების გაერთიანება „გემო ფესტთან“ დაკავშირებით დამატებით რეისებს ნიშნავს
საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება „გემო ფესტთან“ დაკავშირებით დამატებით რეისებს ნიშნავს
საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების გენერალური დირექტორის, ირაკლი ქარქაშაძის განცხადებით, გასტრონომიულ ფესტივალთან დაკავშირებით აეროპორტების გაერთიანება 22, 23, 25 და 26 თებერვალს ნატახტარი-მესტია, მესტია-ნატახტარის მიმართულებით, რეგულარულთან ერთად, დამატებით რეისებს შეასრულებს.
„საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება უკვე მეორედ უერთდება „გემო ფესტს“ და ქუთაისის შემდეგ, ტურიზმის ეროვნულ ადმინისტრაციასთან ერთად, ამჯერად მესტიაში გმასპინძლობთ. მესტიის აეროპორტის განვითარებასთან დაკავშირებით ჩვენ საკმაოდ დიდი და ამბიციური გეგმები გვაქვს. გასტრონომიული ფესტივალთან დაკავშირებით აეროპორტების გაერთიანებამ ოთხი რეისი დაამატა, რაც ხელს შეუწყობს შიდა და საერთაშორისო მოგზაურების ნაკადების ზრდას ფესტივალზე დასასწრებად. შევხვდებით მესტიაში“, – აცხადებს ირაკლი ქარქაშაძე.
24-25 თებერვალს „გემო ფესტი“  მესტიის ცენტრში გაიმართება.
READ  „ქუთაისის აეროპორტიდან ავტობუსის დანიშვნა ტურისტებს გადაადგილებას გაუმარტივებს და ხელს შეუწყობს რეგიონის ტურისტული ინდუსტრიის გაძლიერებას“