საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე 2022 წლის 13 ოქტომბერს არააკრედიტებული სამედიცინო დაწესებულებების მდგომარეობაზე საუბრობდა.
„გაინტერესებთ არააკრედიტებული სამედიცინო დაწესებულებების მდგომარეობა “შიგნით”?
ეს არის თქვენს მიერ გამოგზავნილი წერილი
ეზოში ძროხა, ცხენი, ძაღლები კატები, ზღარბებიც, შენობაში – ვირთხები (ვიდეო გამოგიგზავნეთ კიდეც), ტარაკანები, ობობები ხომ მთლად შინაურები არიან
უბედურება ის არის, ალბათ, რომ ამას შევეგუეთ, არ ვაპროტესტებთ და ღიმილით ვხვდებით.
აქ დარჩენილების დიდი ნაწილი ჭკუასუსტები ვართ ბატონო გიორგი, მკურნალობა გვჭირდება სერიოზული. ზოგი მონაა, რომელთა ოცნება თავისუფლება კი არა სხვისი დამონებაა. მე ჭკუასუსტი მონა ვარ, -აღმოვაჩინე
ვიდეო და სურათები თავად ნახეთ. დიახ, ეს ყველაფერი საქართველოში სამედიცინო დაწესებულებაშია, გველი კი სტერილუზაციის ოთახშია.
შემეკუთხებით, ეს რომელი სამედიცინო დაწესებულებაა, პასუხი – ყველა არააკრედიტებული დაწესებულება საქართველოში პოტენციურად ასეთია