მთავარისხვა-ამბებიგიორგი ფხაკაძემ ქართველი და უცხოელი სტუდენტებისათვის წაიკითხა ღია ლექცია საზოგადოებრივ ჯანდაცვაში
გიორგი ფხაკაძემ ქართველი და უცხოელი სტუდენტებისათვის წაიკითხა ღია ლექცია საზოგადოებრივ ჯანდაცვაში
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე 2016 წლის 5 დეკემბერს ასწუ მედიცინის ფაკულტეტის მოწვევით ქუთაისს ეწვია და სპეციალურად, აწსუ-ს ქართველი და უცხოელი სტუდენტებისათვის წაიკითხა ღია ლექცია საზოგადოებრივ ჯანდაცვაში, ლექცია დასრულდა ცოცხალი დისკუსიით, სტუმარმა უპასუხა უამრავ შეკითხვას და სტუდენტებს დაუტოვა მესიჯი: Read a lot and Check your knowledge!…
გიორგი ფხაკაძე (MD,MPH, PHD) – გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის გენერალური მდივნის დამოუკიდებელი ანგარიშვალდებულების კომიტეტის (IAP) წევრი, მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაციის (WHO) ექსპერტი,
საქართველოს ინფექციის კონტროლისა და ანტიმიკრობული რეზისტენტობის ეროვნული საკოორდინაციო საბჭოს წევრი, სამედიცინო უნივერსიტეტის „აიეტი“ პროფესორი, საზოგადოებრივი ჯანდაცვის და ეპიდემიოლოგიის სკოლის ხელმძღვანელი – მუშაობს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის მიმართულებით რიგ რეგიონებში (სამხრეთ აზია, ცენტრალური აზია, აღმოსავლეთ აფრიკა, ახლო აღმოსავლეთი, აღმოსავლეთ ევროპა), უერთდება მსოფლიოს სხვადასხვა რეგიონების ადამიანის უფლებათა და სტატისტიკის გამორჩულ ექსპერტთა ჯგუფს დიდი ბრიტანეთიდან, პაკისტანიდან, ბრაზილიიდან, სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკიდან,ინდოეთიდან, შრილანკიდან.
გიორგი ფხაკაძეს ჩატარებული აქვს ექსპერტიზა გაეროს რამდენიმე სააგენტოს, გლობალური ფონდის (GFATM), ევროკავშირის, საერთაშორისო კერძო საკონსულტაციო კომპანიების, რამდენიმე ეროვნული და საერთაშორისო არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და კერძო და სახელმწიფო საავადმყოფოებისათვის საქართველოში საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პროგრამებისა და პოლისების შემუშავებისა და იმპლემენტაციისათვის.