მთავარისაქართველოს კუთხეები"კურორტი საირმე" გთავაზობთ უნიკალურ სამკურნალო და სარეკრეაციო გამოცდილებას, რაც საშუალებას გაძლევთ აღიდგინოთ...
“კურორტი საირმე” გთავაზობთ უნიკალურ სამკურნალო და სარეკრეაციო გამოცდილებას, რაც საშუალებას გაძლევთ აღიდგინოთ ჯანმრთელობა და ისიამოვნოთ შესანიშნავი ბუნებით
“კურორტი საირმე” 2010 წლიდან ოპერირებს და მას შემდეგ იღებს სტუმრებს მთელი მსოფლიოდან სამკურნალო თუ სარეკრეაციო მიმართულებით. “კურორტი საირმე” გთავაზობთ უნიკალურ სამკურნალო და სარეკრეაციო გამოცდილებას, რაც საშუალებას გაძლევთ აღიდგინოთ ჯანმრთელობა და ისიამოვნოთ შესანიშნავი ბუნებით.
საირმე – 2018 წელს სასტუმროს იერსახე შეიცვალა, განვითარდა როგორც სამკურნალო, სარეკრეაციო მიმართულებები, ასევე სხვადასხვა გასართობი საშუალებები დაემატა, როგორიცაა ზიპლაინი, პროფესიონალური კომპაკსპორტინგი, ჯიპტურები და სხვ.
2010 წლიდან კურორტმა 700 000-ზე მეტ დამსვენებელს უმასპინძლა, აქედან სარეკრეაციო მიმართულებით, დაახლოებით, 55%-ს. ამჟამად კურორტზე 325 ადამიანი მუშაობს, რომელთაგან 90% ადგილობრივი მოსახლეობაა.
საირმეს უნიკალურობა
“საირმე” კურორტი გამოირჩევა საქართველოს და მსოფლიოში არსებული სხვა კურორტებისგან:
• მდებარეობა: შერეული წიწვოვანი ტყის მასივი და მაღალი ჟანგბადის კონცენტრაცია.
• მინერალური წყლები: კურორტზე არსებული 4 ტიპის სამკურნალო სასმელი წყლები ცნობილია საუკუნოვანი ისტორიის გამო და აღიარებულია გერმანული ლაბორატორიის STORCH-ის მიერ.
ხარისხისა და სტანდარტების დაცვა
“საირმე” კურორტი ერთადერთია ამიერკავკასიაში, რომელიც ევროპის სპა ასოციაციის (ESPA) საპატიო წევრია. ყოველწლიურად, გერმანული ლაბორატორია STORCH-ი ატარებს წყლების შემოწმებას, რათა უზრუნველყოს მაღალი ხარისხი და ეფექტურობა. თანამშრომლები რეგულარულ ტრენინგებს გადიან უსაფრთხოებისა და მომსახურების ხარისხის ამაღლების მიზნით.
უნიკალური მინერალური წყლების მნიშვნელობა
კურორტზე არსებული სასმელი წყლები გამოიყენება სხვადასხვა დაავადებების სამკურნალოდ:
• უროლოგიური პათოლოგიები: წყლების ტიპი 1 და 3 განსაკუთრებით ეფექტურია შარდკენჭოვანი დაავადებების სამკურნალოდ.
• გასტროენტეროლოგიური და ენდოკრინული დაავადებები: წყლები ეფექტურია ნივთიერებათა ცვლის მოშლის, ჰეპატიტის და ნაღვლის ბუშტის პრობლემების დროს.
• თერმული წყალი: კანის, ძვალსახსროვანი და გინეკოლოგიური დაავადებების სამკურნალოდ.
წყლების მიღება ექიმის რეკომენდაციის გარეშე არ არის რეკომენდებული. მნიშვნელოვანია თითოეული პაციენტის ინდივიდუალური შეფასება და საჭიროების შემთხვევაში დოზების კორექტირება.
„მენეჯერის სინდრომი“
„მენეჯერის სინდრომი“ (ნეიროცირკულარული დისტონია) არის მდგომარეობა, რომელიც გამოწვეულია ფიზიკური და ფსიქოემოციური გადაძაბვით. მისი ნიშნებია: